YATAK HİJYENİ'nde ULTRAVİOLE DEVRİ
DÜNYA'DAKİ TESCİLLİ TEK YATAK TEMİZLEME HİZMETİ ARTIK EVİNİZDE

mite ev tozu akari potema yatak temizleme temizligi hijyeni astim alerji
Sağlığınızı Tehdit Edenlere YATAKLIK Etmeyin..!
3 adet Hijyenik Yatak Temizleme de KAMPANYA

TANITIM VİDEOMUZU İZLEYİNİZ

potema yatak hijyeni temizligi bakteri virus mite alerjen temizleme

 
Peki ya yataklarımızın belki de evdeki en kirli eşya olabileceğini..?
Alerjik rahatsızlıkların dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de yükselişe geçtiğini..?
Yataklarda üreyen ve çoğalan Ev tozu akarları, alerjenler ve akar dışkısından beslenen birçok canlı organizma ve bakterinin sağlığımızı tehdit etmekte olduğunu..?
Gözleriniz şiş ve kaşınarak mı uyanıyorsunuz, yatakta geniz akıntınız mı var, yatakta aksırma hapşırma vb. artıyor mu, vücudunuzda hassasiyetler çoğalıyor mu, uyku düzeniniz ve yaşam kalitenizin düştüğünü mü düşünüyorsunuz..?
O zaman gelin ve yatak temizleme ve temizliği hakkında sayfamızı lütfen inceleyin..!


Alerji, bağışıklık sisteminin belli maddelere karşı aşırı hassasiyetle harekete geçerek aşırı duyarlılığa neden olma durumudur. Aileden genetik olabileceği gibi alerjenlere maruz kalma durumunda da vücut kendini bir nevi savunmaya kalkışır. Bu savunma sırasında vücudun salgıladığı kimyasallar iltahaplanmalara ve bazı rahatsızlıklara neden olarak yaşam kalitemizi etkiler. Yatakların Temizliği bu açıdan önemlidir.

Yapılmış olan analizlerde tozun yüksek konsantrasyondaki içeriğinin hepsinin yüksek ve şiddetli alerjik reaksiyonlara sebep olabileceği ve sağlığımızı olumsuz etkileyebileceği uluslararası çalışmalarda tespit edilmiştir. Bu yüzden tozun ve bu alerjen içeren dışkıların sebeplerinden arınmaya mite temizleme, mite temizliği, antibakteriyel temizlik, alerjen temizliği de diyebiliriz. Yatak Temizliği bu açıdan çok önemlidir.
Potema Hijyenik yatak temizlik Hizmeti bu olumsuzluklara karşı verilen bir hizmettir. Çünkü Sağlıkta esas olan korunmadır.

Yataktaki her bir hareketimizde mite nin (ev tozu akarı) yüksek alerjen içeren dışkıları havaya karışarak 30 dakika boyunca havada kalabilir ve bunlar solunum yoluyla akciğerlerimize, gözlerimize, kulaklarımıza vs. girerler. Birçok insan mite, mayt toz akarının dışkılarının tetiklediği alerjik rahatsızlıklardan dertli olabileceğini fark etmemektedir. Yatak temizliği bu açıdan çok önemlidir.

Yatakların Hijyenik Temizliği, sağlığımız ve yaşam kalitesi açısından oldukça önemlidir. Yatakları derinlemesine hiçbir zaman temizleyemediğimiz için belki de en kirli eşyamızdır. Yatakları asla yıkama malı ve yıkatılmamalıdır. Bakteri, mite, küf vb organizmaların çoğalmasına yol açacağı gibi yatağımıza zarar verebilecektir. Yatağın Temizliği bu açıdan çok önemlidir.

ACABA HİJYENİK OLMAYAN
SAĞLIKSIZ ORTAMLARDA MI YAŞIYORUZ ?

Yatakların yoğun bakteri ve canlı organizma barındırdığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkililerince de yataklardan alınan numunelerde ortaya çıkarılmıştır.

Yataklarımız, Ev Tozu Böcekleri (mite) bakteriler, küf ve mantarlar vb. için en uygun yaşama ve üreme koşullarını oluştururlar. Deri döküntüleri, tozlar, ter vs. yataklarımızda ve ev ortamında mevcuttur. Genellikle buralardan dağılırlar. En kalın çarşaflar, yorganlar dahi mikro parçacıklardan bizi koruyamaz. Sıklıkla ortaya çıkan ev tozu böcekleri (akar mite mayt) yatakta bir milyona kadar bulunabilirler ve alerji oluşturan dışkılar üretirler ki her hareketimizde toza bulanarak ağız, burun, göz vs. ulaşıp cilt üzerine yerleşirler. Bu korkulması ve önlem alınması gerektiren ev tozu alerjisinin yanında kaşınma, mukoza iltihabı, bronşit, astım, alerji, allerji, nefes darlığı gibi sıkıntılarına neden olabilir. Ayrıca yatakta çiş lekeleri ve hijyen problemleri ile de karşılaşılmaktadır.

hijyenik yatak temizliginde potema

Alerji ve bakteri testleriyle POTEMA Yatak Arındırma ve Hijyenik Temizleme Sisteminin değeri dünya çapında kabul görmüş, patentli, kendi konusunda tek ve evlerde, kurumlarda hizmet veren bir markadır. Yataklar temizlik robotu, elektrik süpürgesi, halı yıkama makinalarıyla hijyenik hale asla getirilemez. Yataklarımız halı yıkama makinaları veya temizlik robotlarıyla temizletilmemeli, yıkama malı, yıkatılmamalıdır.

Hayatımızın üçte bir bölümünü hijyensiz ve tozlu, kirli bir yatakta yakın temas içerisinde geçirmekteyiz. yataklar toz akarları, uyuz böcekleri, bakteri, küf virüs ve deri döküntülerimizden oluşan hastalıklara müsait enfeksiyon kaynaklarındandır.

araştırmalara göre %98 den fazla yataklar (çocuk bebek yatakları dahil) kir, ev tozu akarları, uyuz böcekleri, bakteri içermektedir. Kızarık ve yaşlı gözler, şişmiş gözkapakları, kaşınan ve akan burun, öksürük, nefes darlığı ya da ciltte kızarıklıklar vb ile uyanıyorsanız büyük olasılıkla vücunuz yatağınızdaki mite uyuz böceklerinin dışkı ve pisliklerine alerjik reaksiyon gösteriyor olabilir. Potema ile yapılan temizlik sırasında yapılan mini laboratuvar testleri yatağımızın tehlike sınırlarını, alerjen yoğunluklarını açıkça gözler önüne sermektedir.

Hijyen temizlik ekiplerimiz tarafından yapılacak temizliğin ardından tavsiye edilen miktarda yatağın yatılan yüzeyine uygulayacağınız ev tozu akarlarının üreme ve çoğalmalarını engelleyen (antimite), dışkılarının alerjik etkisini sınırlayan (antialerjen antialerjik), bakteri, virüs ve mikroplara tesirli (antibakteriyel), kötü kokuları nötrleyici, hava şartlandırıcı ve özel parfümlü Potema Yatak Hijyen Spreyi ile de yataklarınız hatta halı ve koltuklarınız ve tüm tekstil yüzeyli eşyalarınız bile hijyen hale gelebilir.

ANNELERİMİZ NE YAPAR DI ?

Önceleri samanyada kuru otla dolu yataklar yılda birkaç kezdeğiştirilir ve çuval torbası yıkanırmış. Yatak odaları soğuk ve havadarmış. Daha sonra saman çuvalların yerini üç parçalı yataklar almış. Bunlar pamuk yatak, yün yatak, sünger yatak yılda iki kez yaz başı ve yaz sonu olmak üzere kapımıza gelen hallaçcılar sayesinde içleri boşaltılıp dövülmek havalandırılmak üzere temiz hava ve güneşe çıkartılabiliyor, kılıfları kaynar suda güzelce yıkanıp kurutulduktan sonra tekrar dolduruluyordu. Böylelikle asgari de olsa eskiden hijyen sağlanabilmekteydi.

Günümüzde ise konforlu ve iyi kalitede yaylı, visco visko elastik, lateks yataklar üretiliyor. Bunun sonucunda yataklar 10-15 yıl kullanılıyor. Ağırlığı ve pratik olmayışından dolayı yataklar kullanım süreci boyunca karyola veya baza nın içinde üstü örtülü ve havalandırılamadan temizlik ve bakımdan yoksun kalıyor. Bu da beraberinde birçok sağlık sorunlarına neden olabiliyor ve yaşam kalitemizi olumsuz etkiliyor.

DENEYİMLİ POTEMA EKİPLERİ
ARTIK EVİNİZDE

Yatak nasıl temizlenir ? Yatak hijyeni nasıl sağlanır ? Yatak temizliği nasıl yapılır ?
Potema Yatak Arındırma ve Temizleme Sistemi, yatakların yıkanamaz ve enfeksiyon riski taşıması gerçeği üzerine özel olarak tasarlanarak üretilmiştir. Bu sistem dünyada ve Türkiye de Tek olup eğitimli hizmetliler yatağınıza yatağınıza bulunduğu yerde yüksek frekanslı titreşimler oluşturur ve bu esnada yatak içerisindeki parçacıkları gevşeterek toz haline getirir, ardından yatak için hazırlanmış özel bir vakumla emilmesini yani arınmasını sağlar. Aynı zamanda yoğun UVC (ultraviole) ışınları ile ev tozu böcekleri (mite mayt) parazitler, bakteriler ve küf mantarlarını geniş kapsamlı olarak yıkarak öldürür ve ardından hijyenin devamlılığını sağlayan Potema Hijyen Sprey uygulanarak işlem tamamlanmaktadır. Altı aylık periyotlarla bir sonraki temizlik randevusu alınarak işle uygulanır. Ekiplerimiz yataklarınızın hijyenik temizliğinin tekrarlanması için sizleri bilgilendireceklerdir.

Potema dünya’da evlerin, otellerin, hastanelerin, iş merkezlerinin, askeriyenin, kurumların yatak, koltuk ve halılarına hijyenik temizlik hizmeti veren uluslararası profesyonel temizlik hizmet firmasıdır. Bu bir yatak yıkama hizmeti asla değildir. yatak kılıfları, alezlerin kullanımı astım, alerji, ev tozu akarı, mite ve bunların sebep olabildiği hastalık ve rahatsızlıklardan korunmaya ve kurtulmaya yeterli değildir.

Alerjik Özellikle alerjik bünyeli insanların Potema hizmetini alması astım, alerji vb rahatsızlıklardan korunulması açısında uluslararası kuruluşlarca, doktorlar ve enstitülerce test edilmiş, onaylanmış ve tavsiye edilmektedir. (Ecarf, LGA, Fresenius, Testlabor)

WhatsApp chat